Köksfläkt Franke Alliance 604-16 Villa

Alliance 604-16 Villa

Beskrivning
Dokument
Recensioner
Snygg, bra, kanske lite väl dyr.
Högljudd men suger inte upp något alls. Vi testade med ett papper och den suger uppenbarligen litegrann men det märks inte när man lagar mat. Vi hade en supergammal fläkt innan som både var tystare och effektivare. Tråkigt.
Smal och fin fläkt men ganska dyr.
funkar bra, trevligt utseende
Vi köpte en Franke där vi bodde förut och den fungerade bra så varför inte en Franke till i vårt nästa hus
Fungerar som den ska
Kapacitet för liten särskilt med så hög kostnad. Stekos kommer inte tilräckligt bort från rummet. Endast steg 3 (Max) ger mening när man stekar och då låter det mycket. Jag hade en billig fläkt (en fjerdedel av priset) som funkade bättre förutom ljuset.
Bara positiva erfarenheter av Frankes alliance serie. Den senaste monterades i ett renoverat kök och är helnöjd med den. Ställs in elektroniskt hur smidigt som helst.
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 110.0344.536F |
| Färg | Rostfri, Vit |
| Bredd | 598 mm |
| Höjd | 375 mm |
| Djup | 478 mm |
| Modell | Villa |
| Bullernivå | 59 dB(A) |
| Serie | 600-serien |
| Belysning | 2 x 2 W LED |
| Kapacitet | 355 m3/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Typ | Alliancefläkt |
| Ljudnivå | 59 dBa |
