Köksfläkt Siemens LU63LCC20
2 790 kr

LU63LCC20
2 790 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-14
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksfläkt Siemens LU63LCC20 är en praktisk fläkt för montering under överskåp eller på vägg. Denna underbyggnadsfläkt styrs med tryckknappar och har en ställbar glasskärm.
Varumärke
SiemensBeskrivning
Köksfläkt Siemens LU63LCC20 är en praktisk fläkt för montering under överskåp eller på vägg. Denna underbyggnadsfläkt styrs med tryckknappar och har en ställbar glasskärm.
Denna köksfläkt har 3 hastigheter och belysningen består av 2x4W LED-lampor. Fläktens metallfettfilter kan maskindiskas för att underlätta rengöring.
Övrigt
- Färgtemperatur: 3000 K
- För frånluft eller kolfilterdrift
- Röranslutning Ø 120 mm, 100 mm
Övrigt
- Färgtemperatur: 3000 K
- För frånluft eller kolfilterdrift
- Röranslutning Ø 120 mm, 100 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Siemens |
| Art.Nr. | 38756 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Djup | 482 mm |
| Energiförbrukning | 93,6 kWh/år |
| Bullernivå | 72 dBa |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 72 dB-A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Effektivitetsklass Belysning | E |
| Energieffektivitet | D |
| Serie | iQ100 |
| Belysning | LED |
| Kapacitet | 350 m³/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 240 V |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Utförande | Underbyggnad |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Tillverkarens Art.Nr. | LU63LCC20 |
| Decibelnivå | 72 dBa |
| EAN-nr | 4242003776414 |


