Spiskåpa Franke Futurum Spirit 1221B-10 Lägenhet

Futurum Spirit 1221B-10 Lägenhet

Beskrivning
Recensioner
Bra fläktkåpa till min centrala ventilation/utsug för villa, bra att man kan dra dra ut del av kåpa vid matlagning tar då liten plats för övrigt, snygg !
Snygg, lätt att montera och passade perfekt!
Spikåpan som levererades passade perfekt och leveransen fungerade till största belåtenhet.
Motsvarade helt behov och förväntning.
Fläkten fungera ej efter installation.
jag har haft en gammal franke med vrid knappar . Men med den nya franke gillar jag att det är tryckknappar istället. Mvh S-E G
Vi bor i en bostadsrätt o här får vi endast använda spiskåpa o vi köpte den på rekommendation och är nöjda med vårt val.
Just nu funkar spiskåpa utmärkt.
Bra produkt till bra pris. Mycket lätt att montera, speciellt om man har haft liknande tidigare. Enkelt att styra med moderna kontroller - inga rattar. Passar bra till lägenhet där man inte får ha fläkt.
snygg och lätthanterlig och tystgående
Den fungerar perfekt. Mycket nöjd.
Fungerar jättebra, lätt att montera i befintligt utrymme
Bytte från motorfläkt efter de byggt om ventilationen. Tyvärr mäsks det att jag bara har självdrag och har fått installera en separat luftrenare för att få bort allt matos. 1 timme öppet spjäll är värdelöst vid långkok. Ganska lätt att montera själv. Belysningen är fenomenalt bra. Och den rostfria är väldigt snygg med bra knappar. Lätt att hålla ren.
En fin bra fläkt
Bra och snygg produkt. Det enda negativa är att den hade lite repor vid leverans.
Snygg och mycket välfungerande Lätt att montera upp själv
Nöjd med spiskåpan som fungerar bra med de förutsättningar som finns när man bor i lägenhet och "spisfläkten" är ansluten till husets ventilationssystem
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Färg | Rostfri, Vit |
| Bredd | 498, 598, 698 mm |
| Höjd | 130 mm |
| Djup | 490 mm |
| Modell | Lägenhet |
| Serie | Futurum Spirit |
| Belysning | 1 X 6.5 W |
| Spänning | 230 V |
| Produkttyp | Spiskåpa/Centralventilation |
| Utförande | Skåpmonterad |
