Standard Frånluft/Kolfilterfläkt Siemens iQ300 LB75565 Underbyggd Köksfläkt
5 412 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksfläkt Siemens iQ300 LB75565 är en kraftfull och tystgående köksfläkt för inbyggnad med kapacitet på upp till 638 m3/h så att du slipper matos när du lagar mat. Fläkten har energisparande LED-belysning för perfekt överblick över pannor och grytor och den har intensivläge som tillfälligt höjer effekten och snabbt avlägsnar kraftigt matos.
Varumärke
SiemensBeskrivning
Köksfläkt Siemens iQ300 LB75565 är en kraftfull och tystgående köksfläkt för inbyggnad med kapacitet på upp till 638 m3/h så att du slipper matos när du lagar mat. Fläkten har energisparande LED-belysning för perfekt överblick över pannor och grytor och den har intensivläge som tillfälligt höjer effekten och snabbt avlägsnar kraftigt matos.
Denna köksfläkt har tre hastigheter förutom intensivläge och den är anpassad för inbyggnad i förberedda skåp eller över köksöar. Den har ett maskindiskbart metallfettfilter och två effektiva motorer. Fläkten kan användas för frånluft eller med kolfilter (kolfilter ingår ej).
Övrigt
- Styrning: Skjutreglage
- Belysning: 2 x LED
Fördelar: Standard Frånluft/Kolfilterfläkt Siemens iQ300 LB75565 Underbyggd Köksfläkt
- Kraftfull kapacitet på 638 m3/h
- Energisparande LED-belysning
- Tre hastigheter plus intensivläge
Övrigt
- Styrning: Skjutreglage
- Belysning: 2 x LED
Fördelar: Standard Frånluft/Kolfilterfläkt Siemens iQ300 LB75565 Underbyggd Köksfläkt
- Kraftfull kapacitet på 638 m3/h
- Energisparande LED-belysning
- Tre hastigheter plus intensivläge
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Siemens |
| Art.Nr. | 43052 |
| Färg | Silvermetallic |
| Bredd | 730 mm |
| Höjd | 255 mm |
| Djup | 380 mm |
| Energiförbrukning | 80 kWh/år |
| Bullernivå | 56 dBa |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | B |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Energieffektivitet | C |
| Serie | iQ300 |
| Display | Ja |
| Belysning | LED |
| Kapacitet | 638 m³/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Manöverpanel | Mekanisk |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Utförande | Underbyggnad |
| Spänning | 230 V |
| Djup Nischmått | 350 mm |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | D |
| Tillverkarens Art.Nr. | LB75565 |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 56 dB-A |
| Bredd Nischmått | 700 mm |
| Decibelnivå | 56 dBa |
| EAN-nr | 4242003838402 |




