Underbyggd Köksfläkt Thermex TFM 160 Standard Frånluft
Rek. pris 10 760 kr
5 424 kr
Se priset!

TFM 160 Standard Frånluft
5 424 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

TFM 160 är Thermex nya diskreta fläkt som monteras i överskåp. Modern belysning med energisnål LED-strip ljuslist. Du måste lägga till en slangsats till fläkten om du inte har någon i hemmet.
Varumärke
ThermexBeskrivning
TFM 160 är Thermex nya diskreta fläkt som monteras i överskåp. Modern belysning med energisnål LED-strip ljuslist. Du måste lägga till en slangsats till fläkten om du inte har någon i hemmet.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Information
- 4 st hastigheter
- Aluminiumfilter
Fördelar: Underbyggd Köksfläkt Thermex TFM 160 Standard Frånluft
- Energisnål LED-belysning
- 4 hastighetsinställningar
- Diskret design för överskåp
Information
- 4 st hastigheter
- Aluminiumfilter
Fördelar: Underbyggd Köksfläkt Thermex TFM 160 Standard Frånluft
- Energisnål LED-belysning
- 4 hastighetsinställningar
- Diskret design för överskåp
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 513.05.2268.2 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 599 mm |
| Serie | TFM |
| Typ | Standard Frånluft |
| Energieffektivitet | C |
| Ljudnivå | 67 dBa |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | E |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | F |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 1 x LED |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 290 mm |
| Höjd | 308 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 64 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 40 dB-A |
| Bullernivå | 67 dBa dB(A) |
| Energiförbrukning | 72 kWh/år |
| Antal Hastigheter | 4 |
| Kapacitet | 490 m3/h |
| EAN-nr | 5703347522413 |

