Kyl/frys Bosch KGN33NLEB
8 003 kr
7 845 krSänkt pris!

KGN33NLEB
7 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kyl/frys Bosch KGN33NLEB är en kombinerad kyl/frys med automatisk avfrostning och MultiBox som är en grönsakslåda för optimal förvaring av frukt och grönsaker.
Varumärke
BoschBeskrivning
Kyl/frys Bosch KGN33NLEB är en kombinerad kyl/frys med automatisk avfrostning och MultiBox som är en grönsakslåda för optimal förvaring av frukt och grönsaker.
Övrigt
- Dörrar i rostfritt stål, sidoväggar i Pearl grey (VZF 07127)
- Integrerat horisontellt handtag plast
- LED-belysning med soft start i kyldelen
- NoFrost-teknik för automatisk avfrostning - nu behöver du aldrig mer frosta av
- Elektronisk temperaturstyrning
- Superinfrysning med återgångsautomatik - extra snabb infrysning av matvaror
- MultiBox: grönsakslåda med räfflad botten, skyddar frukt och grönt från kondens
- MultiAirFlow-system, för en jämn temperatur i hela kylen
- 3 hyllor av säkerhetsglas, varav 2 flyttbara
- 3 frysbackar, inklusive 1 Multibox
- Dörrhängning höger, omhängbar
- Ställbara fötter framtill, hjul baktill
MultiBox
Grönsakslåda med räfflad botten, skyddar frukt och grönt från kondens. MultiBox-lådan är lämplig för förvaring av frukt och grönsaker. Särskilt större varor, som t.ex. ett stort salladshuvud.
LED-belysning
LED-lampor drar mindre energi än vanliga lampor. Lamporna lyser upp hela skåpet invändigt, även när det är fullt och bländar inte.
HolidayMode
Genom att aktivera funktionen semesterläge så håller sig temperaturen i kylskåpet runt +14 °C, och temperaturen i frysen ca -18 °C. Då skyddas frysvarorna och kylskåpet drar inte onödigt mycket energi.
- Dörrar i rostfritt stål, sidoväggar i Pearl grey (VZF 07127)
- Integrerat horisontellt handtag plast
- LED-belysning med soft start i kyldelen
- NoFrost-teknik för automatisk avfrostning - nu behöver du aldrig mer frosta av
- Elektronisk temperaturstyrning
- Superinfrysning med återgångsautomatik - extra snabb infrysning av matvaror
- MultiBox: grönsakslåda med räfflad botten, skyddar frukt och grönt från kondens
- MultiAirFlow-system, för en jämn temperatur i hela kylen
- 3 hyllor av säkerhetsglas, varav 2 flyttbara
- 3 frysbackar, inklusive 1 Multibox
- Dörrhängning höger, omhängbar
- Ställbara fötter framtill, hjul baktill
MultiBox
Grönsakslåda med räfflad botten, skyddar frukt och grönt från kondens. MultiBox-lådan är lämplig för förvaring av frukt och grönsaker. Särskilt större varor, som t.ex. ett stort salladshuvud.
LED-belysning
LED-lampor drar mindre energi än vanliga lampor. Lamporna lyser upp hela skåpet invändigt, även när det är fullt och bländar inte.
HolidayMode
Genom att aktivera funktionen semesterläge så håller sig temperaturen i kylskåpet runt +14 °C, och temperaturen i frysen ca -18 °C. Då skyddas frysvarorna och kylskåpet drar inte onödigt mycket energi.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bosch |
| Art.Nr. | 48420 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 1760 mm |
| Djup | 660 mm |
| Energiförbrukning | 237 kWh/år |
| Nettovolym Kyl | 193 l |
| Nettovolym Frys | 89 l |
| Bullernivå | 42 dBa dB(A) |
| Energieffektivitet | E |
| Ismaskin | Nej |
| Automatisk Avfrostning | Ja |
| Hängning | Höger |
| Display | Nej |
| Kolsyremaskin | Nej |
| Omhängbar Dörr | Ja |
| Spänning | 240 V |
| Typ | Kyl/frys |
| Tillverkarens Art.Nr. | KGN33NLEB |
| EAN-nr | 4242005196494 |







