Frysskåp Electrolux EUE9NEW 700 NoFrostVit
13 990 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

No Frost-tekniken förhindrar att is bildas i frysen, vilket gör att du aldrig behöver avfrosta den igen. Tekniken gör frysen mer hygienisk och enklare att göra rent samtidigt som du får extra utrymme att förvara alla dina favoritingredienser.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
No Frost-tekniken förhindrar att is bildas i frysen, vilket gör att du aldrig behöver avfrosta den igen. Tekniken gör frysen mer hygienisk och enklare att göra rent samtidigt som du får extra utrymme att förvara alla dina favoritingredienser.
Specifikationer
- Elektronisk styrning med LED
- FrostFree
- Larm vid öppen dörr
- Belysning: LED i toppanelen
- FastFreeze - snabbinfrysning
Exklusiv LED-belysning i frysen
Frysen har LED-belysning som gör att du enklare ser vad som finns däri. De diskreta, energieffektiva glödlamporna ger ett starkt ljus i hela utrymmet. Förbrukar tio gånger mindre energi än standardbelysning.
Enkel åtkomst med snabb dörröppning
Den snabböppnande dörren öppnas utåt när handtaget trycks inåt. Det minskar det vanliga vakuumet och gör att man inte drar i kylskåpsdörren. Gör att dörren inte fastnar utan ger omedelbar åtkomst.
Med NoFrost håller du din frys fri från isbildning
No Frost-teknologin eliminerar behovet att avfrosta frysen. Förebygger isbildning, så att du alltid kan vara säker på maximal prestanda. Inga kompromisser vad gäller förvaring med MaxiBox. Den specialdesignade MaxiBoxlådan gör att du kan förvara mycket och stora livsmedel i din frys. Det gör att du kan organisera utrymmet enkelt och effektivt.
- Elektronisk styrning med LED
- FrostFree
- Larm vid öppen dörr
- Belysning: LED i toppanelen
- FastFreeze - snabbinfrysning
Exklusiv LED-belysning i frysen
Frysen har LED-belysning som gör att du enklare ser vad som finns däri. De diskreta, energieffektiva glödlamporna ger ett starkt ljus i hela utrymmet. Förbrukar tio gånger mindre energi än standardbelysning.
Enkel åtkomst med snabb dörröppning
Den snabböppnande dörren öppnas utåt när handtaget trycks inåt. Det minskar det vanliga vakuumet och gör att man inte drar i kylskåpsdörren. Gör att dörren inte fastnar utan ger omedelbar åtkomst.
Med NoFrost håller du din frys fri från isbildning
No Frost-teknologin eliminerar behovet att avfrosta frysen. Förebygger isbildning, så att du alltid kan vara säker på maximal prestanda. Inga kompromisser vad gäller förvaring med MaxiBox. Den specialdesignade MaxiBoxlådan gör att du kan förvara mycket och stora livsmedel i din frys. Det gör att du kan organisera utrymmet enkelt och effektivt.
Recensioner
Christina WVerifierad köpare
för 0 månader sedanBra pris och bra frys
KarlVerifierad köpare
för 2 månader sedanToppkvalitet och snyggt
CarlVerifierad köpare
för 2 månader sedankänns mycket bra totalt sett
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 74611 |
| Färg | Vit |
| Höjd | 1860 cm |
| Bredd | 595 cm |
| Djup | 650 cm |
| Energiförbrukning | 248 kWh/år |
| Bullernivå | 42 dBa |
| Volym | 280 l |
| Energieffektivitet | E |
| Ismaskin | Nej |
| Automatisk Avfrostning | Ja |
| Hängning | Vänster |
| Display | Nej |
| Omhängbar Dörr | Ja |
| Vikt | 68 kg |
| Produkttyp | Frys |
| Tillverkarens Art.Nr. | 922717258 |
| Arbetstemperatur | 10 °c |
| Spänning | 230 V |
| Hjul | 1 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7333394023618 |




