Kylskåp Smeg FAB28 FriståendeBlå
29 995 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Det färgade FAB28-kylskåp har blivit ett kultobjekt för stil och kreativitet. De har nyligen förnyats med berikade interiörer och omisskännliga förfinade detaljer. Rundade former och detaljer i krom samordnas perfekt för att fullända båda insidan och utsidan av kylskåpet.
Varumärke
SmegBeskrivning
Det färgade FAB28-kylskåp har blivit ett kultobjekt för stil och kreativitet. De har nyligen förnyats med berikade interiörer och omisskännliga förfinade detaljer. Rundade former och detaljer i krom samordnas perfekt för att fullända båda insidan och utsidan av kylskåpet.
Eleganta detaljer i krom
Kylskåpets interiör består av vår ikoniska retrodesign med nya detaljer i elegant krom.
LED-belysning
LED-belysning har applicerats på båda sidor av kylen för att ge optimal belysning och total synlighet i interiören. Dessa är mer energieffektiva och håller längre än traditionella glödlampor.
Multiflow Kylsystem
Med ett Multiflow kylsystem fördelas kall luft jämnt genom kylskåpet, vilket garanterar perfekt temperatur och fuktighet för matförvaring.
Elektronisk temperaturkontroll
Sidotermostaten låter dig justera och kontrollera den interna temperaturen elektroniskt eller manuellt.
Lifeplus 0°C Låda
En kontrollerad temperaturzon (-2 ° C 3 ° C) utformad för bättre och längre konservering av lättfördärvliga livsmedel som fisk, ost och kött.
Kylskåpets interiör består av vår ikoniska retrodesign med nya detaljer i elegant krom.
LED-belysning
LED-belysning har applicerats på båda sidor av kylen för att ge optimal belysning och total synlighet i interiören. Dessa är mer energieffektiva och håller längre än traditionella glödlampor.
Multiflow Kylsystem
Med ett Multiflow kylsystem fördelas kall luft jämnt genom kylskåpet, vilket garanterar perfekt temperatur och fuktighet för matförvaring.
Elektronisk temperaturkontroll
Sidotermostaten låter dig justera och kontrollera den interna temperaturen elektroniskt eller manuellt.
Lifeplus 0°C Låda
En kontrollerad temperaturzon (-2 ° C 3 ° C) utformad för bättre och längre konservering av lättfördärvliga livsmedel som fisk, ost och kött.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 71371 |
| Färg | Blå |
| Bredd | 690 mm |
| Höjd | 1660 mm |
| Djup | 768 mm |
| Energiförbrukning | 130 kWh/år |
| Bullernivå | 35 dBa |
| Volym | 270 l |
| Energieffektivitet | D |
| Ismaskin | Nej |
| Automatisk Avfrostning | Nej |
| Hängning | Höger |
| Display | Nej |
| Belysning | Ja |
| Kolsyremaskin | Nej |
| Vikt | 74 kg |
| Produkttyp | Kylskåp |
| Utförande | Fristående |
| Tillverkarens Art.Nr. | FAB28RDLB5 |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Spänning | 230 V |
| Nettovolym Frys | 26 l |
| Nettovolym Kyl | 244 l |
| EAN-nr | 8017709330620 |






