Induktionsspis Smeg CG90CIXT
29 990 kr
Se priset!

CG90CIXT
29 990 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Spis med induktionshäll 90x60 cm. Denna spis inte bara rymlig utan också en elegant tillägg till ditt kök. Den tillhör Smeg Classica-serie, vilket innebär att den har en tidlös estetik som aldrig går ur mode. Dess rostfria stålfinish ger den en sofistikerad och modern touch. Denna spis är utrustad med en induktionshäll, vilket innebär att den är snabb och effektiv när det kommer till uppvärmning. Induktionshällen reagerar omedelbart på dina inställningar och ger dig full kontroll över din matlagning. När det gäller huvudugnen är den termoventilerad, vilket garanterar jämn och pålitlig matlagning varje gång. Dessutom har spisen en hög energieffektivitetsklass, vilket inte bara är bra för miljön utan också för din plånbok.
Varumärke
SmegBeskrivning
Spis med induktionshäll 90x60 cm. Denna spis inte bara rymlig utan också en elegant tillägg till ditt kök. Den tillhör Smeg Classica-serie, vilket innebär att den har en tidlös estetik som aldrig går ur mode. Dess rostfria stålfinish ger den en sofistikerad och modern touch. Denna spis är utrustad med en induktionshäll, vilket innebär att den är snabb och effektiv när det kommer till uppvärmning. Induktionshällen reagerar omedelbart på dina inställningar och ger dig full kontroll över din matlagning. När det gäller huvudugnen är den termoventilerad, vilket garanterar jämn och pålitlig matlagning varje gång. Dessutom har spisen en hög energieffektivitetsklass, vilket inte bara är bra för miljön utan också för din plånbok.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 72891 |
| Färg | Rostfri |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 900 mm |
| Typ | Induktionsspis |
| Utförande | Multifunktionsugn |
| Energieffektivitet | A |
| Varmluft | Ja |
| Pyrolytisk Rengöring | Nej |
| Stektermometer | Nej |
| Display | Ja |
| Grill | Ja |
| Handtag | Borstat rostfritt stål |
| Hängning | Underkantshängt |
| Ljuskälla | Halogenlampor |
| Belysning | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | CG90CIXT |
| Ugnsrengöring | Catalytic |
| Serie | Concerto |
| Djup | 600 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Låsbar | Ja |
| Max Temperatur | 260 °c |
| Effekt | 10600 W |
| Effekt/prestanda | 10600 W |
| Antal Zoner | 4 |
| Timerfunktion | Ja |
| Volym | 115 l |
| Vikt | 66,5 kg |
| EAN-nr | 8017709332020 |
