Klätterväxt Bergsklematis Omnia Garden Mayleen 40-60 cm
fr.381 kr
Välj variant

Mayleen 40-60 cm
381 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Mayleen blommar med hundratals ljusrosa, lila kantiga enkla blommor som är 6-7 cm stora. Väldoftande blommor som attraherar bin, fjärilar och humlor. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Mayleen blommar med hundratals ljusrosa, lila kantiga enkla blommor som är 6-7 cm stora. Väldoftande blommor som attraherar bin, fjärilar och humlor. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG23651P |
| Typ | Klematis |
| Färg Blomning | Rosa |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Fullvuxen Höjd | 3-9 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-3 |
| Latinskt Namn | Clematis (Montana-Gruppen) 'Mayleen' |
| Antal | 1, 3, 5 st/frp |

