Klätterväxt Blå Säckbuske Omnia Garden 40-60 cm
Rek. pris 458 kr
fr.419 kr
Välj variant

40-60 cm
419 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kalifornisk Syren är en låg klätterväxande buske med massor av attraktiva och otroligt väldoftande himmelsblå små blommor. De gröna bladen är äggformade. Kommer från Nordamerika och är en attraktiv växt för bin, humlor, fjärilar och fåglar. Passar perfekt att odla i sydligaste Sverige i mycket skyddat läge eller i kruka i resten av Sverige. Behöver vintertäckas.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Kalifornisk Syren är en låg klätterväxande buske med massor av attraktiva och otroligt väldoftande himmelsblå små blommor. De gröna bladen är äggformade. Kommer från Nordamerika och är en attraktiv växt för bin, humlor, fjärilar och fåglar. Passar perfekt att odla i sydligaste Sverige i mycket skyddat läge eller i kruka i resten av Sverige. Behöver vintertäckas.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG24095P |
| Typ | Säckbuske |
| Färg Blomning | Blå |
| Läge | Sol |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Fullvuxen Höjd | 0,5-1,5 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Väldränerad/Näringsrik |
| Zon | 1 |
| Latinskt Namn | Ceanothus thyrsiflorus var. repens |
| Antal | 1, 3, 5 st/frp |

