Klätterväxt Kameleontbuske Omnia Garden 40-60 cm
Rek. pris 578 kr
fr.529 kr
Välj variant

40-60 cm
529 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dekorativ och annorlunda klättrande buske. Hane med dekorativa färgskiftningar på blad som trivs i sol, gärna i näringsrik och väldränerad jord. Passar bra i spaljé eller mot vägg.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Dekorativ och annorlunda klättrande buske. Hane med dekorativa färgskiftningar på blad som trivs i sol, gärna i näringsrik och väldränerad jord. Passar bra i spaljé eller mot vägg.
Prydligt klättrande buske där hanplantorna har fantastiska blad med gröna, vita och rosa skiftningar. Denna kameleontbuske kan fungera som pollinerare vid samplantering med en honplanta, det kan då bildas ätlig frukt, så kallade minikiwis. Passar utmärk i spaljé eller mot vägg. Höjd ca 2-3 meter. Trivs i sol till halvskugga gärna näringsrik, mullrik och väldränerad jord.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG23610P |
| Typ | Kameleontbuske |
| Färg Blomning | Rosa |
| Läge | Sol/Skugga |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Fullvuxen Höjd | 2-3 m |
| Färg Lövverk | Grön |
| Blomningstid | Maj-Juni |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Näringsrik |
| Zon | 1-5 |
| Latinskt Namn | Actinidia Kolomikta |
| Antal | 1, 3, 5 st/frp |

