Klätterväxt Sen Storblommig Klematis Omnia Garden Forever Friends 40-60 cm
fr.458 kr
Välj variant

Forever Friends 40-60 cm
458 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Forever Friends är en Klematissort från Holland år 2000. Blommar med stora ca 10 cm vita blommor som har rosalila strimla i mitten i början av blomning. Passar perfekt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Forever Friends är en Klematissort från Holland år 2000. Blommar med stora ca 10 cm vita blommor som har rosalila strimla i mitten i början av blomning. Passar perfekt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG23633P |
| Typ | Klematis |
| Färg Blomning | Vit |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Fullvuxen Höjd | 2,5-3 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-4 |
| Latinskt Namn | Clematis (Sena Storblommiga Gruppen) FOREVER FRIENDS ('Zofofri') |
| Antal | 1, 3, 5 st/frp |

