Klätterväxt Storblommig Klematis Omnia Garden Gladys Picard 40-60 cm
fr.381 kr
Välj variant

Gladys Picard 40-60 cm
381 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Gladys Picard är en Klematis med stora (10-15 cm) rosvita blommor som blommar under en lång period. På en soligt planteringsplats kan det bli helt vita blommor. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Gladys Picard är en Klematis med stora (10-15 cm) rosvita blommor som blommar under en lång period. På en soligt planteringsplats kan det bli helt vita blommor. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG23636P |
| Typ | Klematis |
| Färg Blomning | Vit |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Fullvuxen Höjd | 2,5-3 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-4 |
| Latinskt Namn | Clematis (Tidiga Storblommiga Gruppen) 'Gladys Picard' |
| Antal | 1, 3, 5 st/frp |

