Klätterväxt Texensis Klematis Omnia Garden Princess Diana 40-60 cm1 st/frp
556 kr
Vald variant
Antal (st/frp):
1 st/frp

Princess Diana 40-60 cm
1 st/frp
556 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klematis Princess Diana har tulpanformade, rödrosa blommor. Kompakt sort som passar perfekt att odla i en kruka. Trivs bäst på en varm och skyddad plats.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Princess Diana har tulpanformade, rödrosa blommor. Kompakt sort som passar perfekt att odla i en kruka. Trivs bäst på en varm och skyddad plats.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Eva-Lotta OVerifierad köpare
för 1 år sedanSå vacker. Snabb leverans.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG23825 |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Röd |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Fullvuxen Höjd | 1,5-2 m |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
| Latinskt Namn | Clematis (Texensis-Gruppen) 'Princess Diana' |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-3 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |

