Balkongväxthus Canopia by Palram Lean 0,8 kvm
3 403 kr
3 219 krSänkt pris!

Lean 0,8 kvm
3 219 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ett praktiskt balkongväxthus för den som längtar efter att odla även på balkongen mitt i staden. Givetvis fungerar det lilla växthuset också för den som har liten tomt och inte har möjligheten att ställa upp ett fristående växthus där. Rutorna är tillverkade av mycket slagtålig och stark polykarbonat. Polykarbonaten blockerar effektivt skadliga uv-strålar, samtidigt som det har ett ljusgenomsläpp på över 86%. Med det öppningsbara taket och främre skjutdörrar kan om så krävs god luftcirkulation skapas för bästa odlingresultatet. Modellen har integrerade rännor som med möjlighet att ansluta system för uppsamling av regnvatten. Växthuset är tack vare sin låga vikt (ram i aluminium - bas i galvaniserat stål) lätt att hantera och montera.
Varumärke
Canopia by PalramBeskrivning
Ett praktiskt balkongväxthus för den som längtar efter att odla även på balkongen mitt i staden. Givetvis fungerar det lilla växthuset också för den som har liten tomt och inte har möjligheten att ställa upp ett fristående växthus där. Rutorna är tillverkade av mycket slagtålig och stark polykarbonat. Polykarbonaten blockerar effektivt skadliga uv-strålar, samtidigt som det har ett ljusgenomsläpp på över 86%. Med det öppningsbara taket och främre skjutdörrar kan om så krävs god luftcirkulation skapas för bästa odlingresultatet. Modellen har integrerade rännor som med möjlighet att ansluta system för uppsamling av regnvatten. Växthuset är tack vare sin låga vikt (ram i aluminium - bas i galvaniserat stål) lätt att hantera och montera.
Egenskaper
Yta: 0,8 kvm
Längd: 63,5 cm
Bredd: 125 cm
Höjd: 165 cm
Tak: Klar polykarbonat
Vägg: Klar polykarbonat
Ventilationsfönster tak: 1 st (manuell)
Ram: Aluminium
Bas: Zinkat stål
Yta: 0,8 kvm
Längd: 63,5 cm
Bredd: 125 cm
Höjd: 165 cm
Tak: Klar polykarbonat
Vägg: Klar polykarbonat
Ventilationsfönster tak: 1 st (manuell)
Ram: Aluminium
Bas: Zinkat stål
Egenskaper
| Varumärke | Canopia by Palram |
| Art.Nr. | HF38889 |
| Höjd | 165 cm |
| Fönstertyp | Polykarbonat |
| Produkttyp | Balkongväxthus |
| Glas | Polykarbonat |
| Glastyp | Polykarbonat |
| Serie | Lean |
| Yta | 0,8 m2 |
| Längd | 63 cm |
| Bredd | 125 cm |
| EAN-nr | 7290108130263 |


