Drivhus HORTUS 115x76x40/70 cm
409 kr
339 krSänkt pris!

115x76x40/70 cm
339 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Drivhus till odlingskrage. Tillverkad i plast och sydd med svarta kantband. Ram tillverkad i antracitgrå metallrör. Överdraget har två separata blixtlås - en till öppning av insektnätet och en till öppning av överdraget. På så vis kan man ventilera utan att oönskade insekter kommer in i drivhuset.
Varumärke
HortusBeskrivning
Drivhus till odlingskrage. Tillverkad i plast och sydd med svarta kantband. Ram tillverkad i antracitgrå metallrör. Överdraget har två separata blixtlås - en till öppning av insektnätet och en till öppning av överdraget. På så vis kan man ventilera utan att oönskade insekter kommer in i drivhuset.
Passar till odlingskrage 80 x 120 cm
Recensioner
Susanne SVerifierad köpare
för 5 år sedanDet fattades en del till att använda tryckknapp på höger sida på drivhuset om man ser det framifrån! Den gör ju att plasten spänns fast! Det är det enda minuset! Kan man få det som reservdel! Det var den delen som är på insidan av drivhuset nedre del. Mvh Susanne
+ Jättefint skick förutom tryckknappen
- Bara att vi inte har någon tryckknapp så att plasten spänns fast!
Ulla A B HVerifierad köpare
för 7 år sedanperfekt för mina pallodlingar mycket nöjd hoppas bara att dom håller för den hårda blåsten här i fjälltrakterna
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-102 |
| Höjd | 70 cm |
| Färg | Transparent |
| Typ | Drivhus |
| Vikt | 2,05 kg |
| Längd | 1150 mm |
| Material | Plast |
| Bredd | 760 mm |
| Längd | 76 cm |
| Bredd | 115 cm |
| EAN-nr | 5705858054261 |

