Drivhus Hortus Drivhus till Planteringslåda med Insektnät & Blixtlås 87x47x130/150 cm
469 kr
405 krSpara 14 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Drivhus till planteringslåda. Tillverkat i plast och sydd med svarta kantband. Ram tillverkat i antracitgrå metallrör. Överdraget har två separata blixtlås - en till öppning av insektnätet och en till öppning av överdraget. På så vis kan man ventilera utan att oönskade insekter kommer in i drivhuset.
Varumärke
HortusBeskrivning
Drivhus till planteringslåda. Tillverkat i plast och sydd med svarta kantband. Ram tillverkat i antracitgrå metallrör. Överdraget har två separata blixtlås - en till öppning av insektnätet och en till öppning av överdraget. På så vis kan man ventilera utan att oönskade insekter kommer in i drivhuset.
Passar till Hortus planteringslåda 50 x 90 cm
Fördelar: Drivhus Hortus Drivhus till Planteringslåda med Insektnät & Blixtlås 87x47x130/150 cm
- Skyddar mot oönskade insekter
- Möjliggör ventilation utan insekter
- Passar till Hortus planteringslåda 50 x 90 cm
Fördelar: Drivhus Hortus Drivhus till Planteringslåda med Insektnät & Blixtlås 87x47x130/150 cm
- Skyddar mot oönskade insekter
- Möjliggör ventilation utan insekter
- Passar till Hortus planteringslåda 50 x 90 cm
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-150 |
| Höjd | 170 cm |
| Färg | Transparent |
| Produkttyp | Drivhus |
| Vikt | 2,3 kg |
| Material | Plast |
| Längd | 2160 mm |
| Bredd | 1090 mm |
| EAN-nr | 5705858054285 |

