Tillbyggnad Vitavia Deimos Till Växthus Svart 3mm Härdat Glas / 10 mm Polytak
Nyhet
7 200 kr
6 854 krSänkt pris!
VäxthusVäxthus Vitavia Deimos 8500 Svart 3mm Härdat Glas / 10 mm Polytak
28 700 kr
Deimos Till Växthus Svart 3mm Härdat Glas / 10 mm Polytak
6 854 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Utöka ditt växthus med extra rymlighet! Här får ditt Deimos-växthus från Vitavia en extra yta så att utrymmen blir större.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Utöka ditt växthus med extra rymlighet! Här får ditt Deimos-växthus från Vitavia en extra yta så att utrymmen blir större.
Smidigt utformad
Med denna utbyggnadsmodul för Deimos lägger du enkelt till ett extra takfönster på 2,7 m2 / 103 cm. Paketet levereras komplett med glas och polykarbonat i taket och ett extra takfönster. Du kan lägga till så många extra moduler som du vill.
Om Vitavia
Fler och fler vardagsträdgårdsmästare uppskattar fördelarna med att äga ett eget växthus, oavsett väder kan ett växthus skapa sitt egna mikroklimat. Vitavia är det ledande namnet i Europa för kvalitativa växthus och möter alla behov med drivhus i olika storlekar och utformningar. Vitavia tillverkar även väggväxthus och lusthus, alla utvecklade av ett team med över 25 års erfarenhet.
Med denna utbyggnadsmodul för Deimos lägger du enkelt till ett extra takfönster på 2,7 m2 / 103 cm. Paketet levereras komplett med glas och polykarbonat i taket och ett extra takfönster. Du kan lägga till så många extra moduler som du vill.
Om Vitavia
Fler och fler vardagsträdgårdsmästare uppskattar fördelarna med att äga ett eget växthus, oavsett väder kan ett växthus skapa sitt egna mikroklimat. Vitavia är det ledande namnet i Europa för kvalitativa växthus och möter alla behov med drivhus i olika storlekar och utformningar. Vitavia tillverkar även väggväxthus och lusthus, alla utvecklade av ett team med över 25 års erfarenhet.
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Art.Nr. | 89004042 |
| Höjd | 2130 mm |
| Färg | Svart |
| Glastyp | 3 mm härdat glas / 10 mm polytak |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Typ | Tillbehör växthus |
| Material | Aluminium |
| Serie | Deimos |
| Längd | 1031 mm |
| Bredd | 2603 mm |
| Area | 2,69 m2 |
| EAN-nr | 5703774011733 |
