Växthus På Mur Vitavia Cassandra 11,5 kvm med Toppdekor Svart
Topptestad
FRI FRAKT!
Rek. pris 19 200 kr
17 004 kr
Se priset!
tillbehörsset/hygrometerTillbehörsset Automatisk Bevattning Vitavia
224 krbevattning hydromatAutomatiskt Bevattningssystem Vitavia Hydromat för Växthus, Temperaturstyrd
1 100 kr
Cassandra 11,5 kvm med Toppdekor Svart
17 004 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Växthus På Mur Vitavia Cassandra 11,5 kvm med Toppdekor Svart har utformats för kräsna användare. Drömmer du om ett stort och snyggt växthus av genuint klassisk, engelsk "garden style” är Cassandra rätt val. Växthuset levereras med 3 mm härdat glas i hela banor som skapar ett snyggt, stilrent utseende och samtidigt med ett mycket tåligt glas. Glasen fästs med eleganta glaslister som också resulterar i ett uttryck av en speciell karaktär. Dessutom medföljer det en elegant toppdekor som ger extra karaktär till växthuset.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Växthus På Mur Vitavia Cassandra 11,5 kvm med Toppdekor Svart har utformats för kräsna användare. Drömmer du om ett stort och snyggt växthus av genuint klassisk, engelsk "garden style” är Cassandra rätt val. Växthuset levereras med 3 mm härdat glas i hela banor som skapar ett snyggt, stilrent utseende och samtidigt med ett mycket tåligt glas. Glasen fästs med eleganta glaslister som också resulterar i ett uttryck av en speciell karaktär. Dessutom medföljer det en elegant toppdekor som ger extra karaktär till växthuset.
Cassandra levereras som standard med fyra öppningsbara takfönster. Växthuset Cassandra ska monteras på en 50 cm hög halvmur (som inte medföljer leveransen). Du bestämmer om muren ska konstrueras av tegelsten, betongblock eller trä.
Mått
- Bredd 257 cm
- Sidohöjd 155 cm
- Totalhöjd 249 cm
Mått
- Bredd 257 cm
- Sidohöjd 155 cm
- Totalhöjd 249 cm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Art.Nr. | 89002051 |
| Färg | Svart |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Typ | Växthus |
| Glastyp | Polykarbonat |
| Material | Aluminium |
| Serie | Cassandra |
| Form | Rektangulär |
| Area | 11,5 m2 |
| Höjd | 2490 mm |
| Längd | 4480 mm |
| Topptestad | Ja |
| Bredd | 2570 mm |
| EAN-nr | 5703774009488 |

