Växthus På Mur Vitavia Cassandra 11,5 kvm
fr.15 300 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Cassandra 11,5 kvm
15 300 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Cassandra 11,5 kvm är ett specialdesignat växthus i klassisk engelsk stil för montering på mur. Växthuset levereras med 3 mm härdat glas i hela banor och glaset fästes med eleganta plastlister.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Cassandra 11,5 kvm är ett specialdesignat växthus i klassisk engelsk stil för montering på mur. Växthuset levereras med 3 mm härdat glas i hela banor och glaset fästes med eleganta plastlister.
Cassandra växthus har en låg ingångströskeln vilket gör att man obehindrat kan gå in och ut ur växthuset. Växthuset kan monteras ovanpå en 50 cm hög mur eller sockel och levereras med kraftiga anodiserade eller svartlackade profiler.
Muren kan konstrueras av nästintill vilket material som helst t.ex. tegelsten, betongblock eller helgjuten betongsockel. Sockeln absorberar solvärme dagtid och avger värme igen under natten, därmed uppnås en jämn temperatur i växthuset dygnet runt vilket ger skonsamma växtvillkor för växterna.
Sidohöjd: 151 cm
Antal fönster: 4 st
Antal dörrar: 2 st
Muren kan konstrueras av nästintill vilket material som helst t.ex. tegelsten, betongblock eller helgjuten betongsockel. Sockeln absorberar solvärme dagtid och avger värme igen under natten, därmed uppnås en jämn temperatur i växthuset dygnet runt vilket ger skonsamma växtvillkor för växterna.
Sidohöjd: 151 cm
Antal fönster: 4 st
Antal dörrar: 2 st
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Höjd | 2460 mm |
| Färg | Obehandlad, Svart |
| Glastyp | Härdat Glas |
| Fönstertyp | Härdat Glas |
| Typ | Växthus |
| Material | Aluminium |
| Form | Rektangulär |
| Serie | Cassandra |
| Längd | 4450 mm |
| Bredd | 2570 mm |
| Topptestad | Ja |
| Area | 11,5 m2 |
