Växthus Vitavia Helena 2 8,66 kvm Polytak
37 499 kr
Tillbehörsset/HygrometerHygrometer Vitavia
99 krBevattning HydromatAutomatiskt Bevattningssystem Vitavia Hydromat för Växthus, Temperaturstyrd
1 100 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Växthus Vitavia Helena 2 8,66 kvm Polytak har skapats för dig som letar efter ett ytterst snyggt och elegant väggväxthus som kan användas både som växthus och trädgårdsstuga. Helena fås med inte mindre än 10 mm tjocka polykarbonatplattor i taket. Resten av växthuset består av 3 mm härdat glas som löper i hela banor runt huset. Det levereras dessutom med stuprör och två sidofönster. Den inbyggda och mycket kraftiga basramen kan monteras direkt på toppen av en plan yta eller ovanpå ett gjutet fundament utan användning av sockel.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Växthus Vitavia Helena 2 8,66 kvm Polytak har skapats för dig som letar efter ett ytterst snyggt och elegant väggväxthus som kan användas både som växthus och trädgårdsstuga. Helena fås med inte mindre än 10 mm tjocka polykarbonatplattor i taket. Resten av växthuset består av 3 mm härdat glas som löper i hela banor runt huset. Det levereras dessutom med stuprör och två sidofönster. Den inbyggda och mycket kraftiga basramen kan monteras direkt på toppen av en plan yta eller ovanpå ett gjutet fundament utan användning av sockel.
Mått
- Djup 266 cm
- Höjd på framstycke 187 cm
- Höjd vid vägg 239 cm
- Djup 266 cm
- Höjd på framstycke 187 cm
- Höjd vid vägg 239 cm
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Art.Nr. | 89002022 |
| Färg | Antracit |
| Fönstertyp | Härdat Glas |
| Produkttyp | Växthus |
| Material | Aluminium |
| Serie | Helena |
| Höjd | 2390 mm |
| Längd | 3340 mm |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Bredd | 2660 mm |
| EAN-nr | 5703774006654 |


