Växthus Vitavia Helena Vägg 8,88 kvm
fr.26 600 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Helena Vägg 8,88 kvm
26 600 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Detta är ett vackert väggväxthus från Vitavia som kan användas både som växthus och som trädgårdsrum/vardagsrum. De stora dubbla skjutdörrarna med lås kan valfritt placeras antingen i växthusets framsida eller i en av gavlarna (dörrmått: 119 x 176 cm).
Helena är tillverkad av starka anodiserade aluminiumprofiler som ger mycket ljus och ett elegant utseende.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Detta är ett vackert väggväxthus från Vitavia som kan användas både som växthus och som trädgårdsrum/vardagsrum. De stora dubbla skjutdörrarna med lås kan valfritt placeras antingen i växthusets framsida eller i en av gavlarna (dörrmått: 119 x 176 cm).
Helena är tillverkad av starka anodiserade aluminiumprofiler som ger mycket ljus och ett elegant utseende.
Växthuset levereras med 10 mm polykarbonatplåt i taket, vilket minskar kondens och säkerställer minimal värmeförlust genom taket samt 3 mm härdat glas i resten av huset. Levereras inklusive nedrör.
OBS: Den mycket starka bottenramen kan monteras direkt ovanpå en plan yta / gjuten grund utan användning av en sockel.
OBS: Den mycket starka bottenramen kan monteras direkt ovanpå en plan yta / gjuten grund utan användning av en sockel.
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Höjd | 2390 mm |
| Färg | Obehandlad, Svart |
| Glastyp | Polykarbonat |
| Fönstertyp | Härdat Glas |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Typ | Växthus |
| Material | Aluminium |
| Form | Rektangulär |
| Serie | Helena |
| Längd | 3340 mm |
| Bredd | 2260 mm |
| Area | 8,88 m2 |
