Uppblåsbart Spabad Mspa Bristol Urban U-BR062 138 Jets med Lock

Bristol Urban U-BR062 138 Jets med Lock

Beskrivning
Poolkroppen är byggd i superstarkt 6-lagers Rhino Tech-material för bästa hållbarhet och stabilitet. Bristol är dessutom utrustat med 138 rogivande micro airjets och kan justeras i tre steg. Bristol erbjuder ett avancerat reningssystem med både UV-lampa och smart filtrering, som minimerar bakterier och microorganismer. Bristol blåser upp sig automatiskt och står färdig på ca 10 minuter.
Smarta funktioner & trygg vattenrening
Bristol erbjuder smart uppblåsning, avancerad vattenrening och enkel användning för maximal komfort. Tack vare vårt M-One autoinflationssystem kan du sätta upp Bristol med endast ett knapptryck. Den patenterade tekniken gör installationen otroligt enkel – tryck bara på BUBBLE och UP samtidigt, så blåser spabadet upp sig helt automatiskt.
Smart uppblåsning
M-One autoinflation gör installationen snabb och enkel – tryck på två knappar och allt sköts automatiskt.
Enkel att använda
Inga komplicerade installationer eller tungt underhåll. Du trycker bara på några få knappar – sedan är du redo för total avkoppling hemma.
Specifikation
- Antal personer: 6
- Dimensioner: Ø204 × 70 cm
- Innermått 160 cm
- Vattenkapacitet: 930 liter min / 1100 liter max
- Nettovikt: 34 kg
- Värmeelement: 1500W (1,2 – 1,8 °C/h)
- Antal luft-/bubbelhål: 138 st
- Automatisk filtrering
- UVC: 2000 μW
- Luftmassage/bubbelgenerator: 720W – 3 nivåer (300W, 500W, 720W)
- Inbyggd filterpump: 1800 l/h, 65W, 12V
- M-ONE autoinflation
- Isoleringslock
- Clipslock med barnsäkring
- Integrerad dräneringsventil för enkelt vattenbyte
- Förstärkt PVC-botten
- Inbyggd cirkulationspump
- Garanti: 2 år
- Strömanslutning: Plug & Play med förmonterad 4,5 m RCD-skyddad kabel
- Mycket låg ljudnivå: under 70 dB
- Svensk bruksanvisning ingår - Kontrollpanel: Ja
Om MSpa
.
MSpa Sverige specialiserar sig på prisvärda spabad. Med huvudsäte i Kungälv förser företaget svenska konsumenter med spabad. Bakom företaget står Handelshuset i Kungälv AB som har över 20 års erfarenhet av hushållsprodukter. Förutom omfattande onlinehandel har företaget en fysisk butik i Kungälv. MSpa har återförsäljare över hela landet och ett omfattande utbud spabad, tillbehör och kemi. De sköter även om service, support och reservdelar för ditt Mspa så att du kan ha glädje av ditt spa i många år.Egenskaper
| Varumärke | MSpa |
| Art.Nr. | 1010115 |
| Diameter | 2040 mm |
| Färg | Brun/Vit |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 700 mm |
| Längd | 2040 mm |
| Belysning | Nej |
| Material | PVC |
| Effekt/prestanda | 2200 W |
| Serie | Urban |
| Form | Rund |
| Produkttyp | Spabad |
| Volym | 930 l |
| Vikt | 33 kg |
| Bredd | 2040 mm |
| Antal Personer | 6 st |
| Antal Sittplatser | 6 |
| EAN-nr | 6954521629339 |





