Dubbelgrind PLUS Country 300 x 98 cm med Beslag Svart
Nyhet

Country 300 x 98 cm med Beslag Svart

Beskrivning
Country grinden har äkta Cottage Garden-känsla, som skapar en mysig och romantisk atmosfär. Grindens vackra och enkla design passar de flesta hus och har ett lätt och luftigt uttryck med fri sikt mot omgivningen.
En elegant och praktisk dubbelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur, samtidigt som det fortfarande är möjligt för en bil eller släpvagn att passera.
Artikelnummer består av: Dubbelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2426-15).
- Grindram: 44×90 mm omlimmad
- Stavar: 16×68 mm
- Avstånd mellan stavarna: ca. 4 cm
- Snedsträva: 12×68 mm
- Monterad med: Rostfria dyckert/slagskruvar
Välj Country Staket om du vill avgränsa din trädgård eller gård på ett mycket diskret och stilfullt sätt. Staketet finns i både svart och vitt, så att du kan välja det staket och de grindar som passar just din stil. Vitt är ett klassiskt val och svart är ett mer effektfullt val som vackert kan rama in en grön och lummig trädgård och kontrastera mot t.ex. en ljus fasad.
Staketet är ett trästaket som är uppbyggt som en sandwichpanel, vilket förhindrar att vatten samlas i skarvarna.
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 300
- Höjd (cm): 98
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 134351-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 98 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 300 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393752789 |
