Dubbelgrind PLUS Sendai med Beslag 200 x 140 cm Svart
Nyhet

Sendai med Beslag 200 x 140 cm Svart

Beskrivning
Sendai grinden är inspirerad av japansk estetik, där lugn och rena linjer står i centrum. De smala, vertikala ribborna ger avskildhet utan att stänga ute omgivningen och skapar ett elegant samspel mellan ljus och skugga.
En elegant och praktisk dubbelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur, samtidigt som det fortfarande är möjligt för en bil eller släpvagn att passera.
Artikelnummer består av: Dubbelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2426-15).
- Grindram: 42×90 mm omlimmad
- Ribbor: 15×44 mm
- Avstånd mellan ribborna: 21 mm
- Snedsträva: 28×90 mm
- Monterad med: Rostfria slagskruvar
Staketet har ett öppet och transparent utseende, men de smala listerna fungerar som kamouflage så att man bara kan ana en glimt av omgivningen genom staketet. Samtidigt släpps ljuset in och skapar ett vackert ljusspel på den motsatta sidan. Om du vill ha mer avskildhet kan du plantera klätterklematis eller en ros som kan slingra sig upp längs staketet.
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 200
- Höjd (cm): 140
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 174871-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 140 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 200 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393753144 |
