Dubbelgrind PLUS Vinesse 300 x 98 cm med Beslag Svart
Nyhet

Vinesse 300 x 98 cm med Beslag Svart

Beskrivning
Vinesse grindens enkla, men diskret dekorerade design gör den till ett vackert och mångsidigt val – oavsett stil på hus och trädgård. Här får du en funktionell grind med ett lätt och öppet uttryck, som ger fri sikt mot omgivningen.
En elegant och praktisk dubbelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur, samtidigt som det fortfarande är möjligt för en bil eller släpvagn att passera.
Artikelnummer består av: Dubbelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2426-15).
- Grindram: 44×90 mm omlimmad
- Stavar: 16×68 mm
- Spaljékryss: 16×32 mm
- Avstånd mellan stavarna: ca. 40 mm
- Snedsträva: 12×68 mm
- Monterad med: Rostfria dyckerts/slagskruvar
Staketets enkla men diskret utsmyckade design gör det till ett vackert och mångsidigt val - oavsett stil på hus och trädgård. Här får du ett funktionellt staket med en delikat lätthet i utförandet och fri sikt mot omgivningen. Välj bland grindar i flera bredder - beroende på dina behov och önskemål om funktionalitet. På så sätt kan barn och husdjur röra sig tryggt och säkert bakom ett stängt staket, samtidigt som alla fordon och besökare kan passera genom grinden.
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 300
- Höjd (cm): 98
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 134151-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 98 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 300 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393752758 |
