Enkelgrind PLUS Ligno inkl. Beslag Vänster
2 024 kr
Se priset!

Ligno inkl. Beslag Vänster
2 024 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PLUSBeskrivning
Ligno enkelgrind inkl. fäste.
Mått anges som modulmåttFärg: TryckimpregneratYta: Trykimpregnerat Klass A/BDesign: PLUS A/SSidramar: 44×90 mm omlimmadBasram: 44×68 mmBågram: Limmat träStång: 16×68 mm (46 mm mellan stängerna)Snedstag: 16×68 mmMonterad med: Rostfria klämmor / slagskruvarHur väljer jag mellan vänster- eller högerhängd grind? Du ställer dig på den sidan av grinden som har ett synliga gångjärn när grinden är stängd. Om gångjärnen sitter till vänster är det ett vänsterhänt grindbeslag. Om de sitter till höger är det ett högerhänt grindbeslag.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 136101-1 |
| Certifiering | FSC MIX 70% |
| Färg | Tryckimpregnerat |
| Material | Furu/Gran |
| Serie | Ligno |
| Produkttyp | Grind |
| Djup | 44 mm |
| Höjd | 88 cm |
| Bredd | 100 cm |
| EAN-nr | 5703393742506 |



