Enkelgrind PLUS Linea med Beslag 100 x 80 cm Svart
Nyhet

Linea med Beslag 100 x 80 cm Svart

Beskrivning
Linea grinden har ett modernt uttryck med stilfulla, rena linjer. Grindens enkla och eleganta design passar de flesta hus och har ett lätt och inbjudande uttryck med fri sikt mot omgivningen.
En elegant och praktisk enkelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, samtidigt som den avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur.
Artikelnummer består av: Enkelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (varunr. 2404-15).
- Sidoram: 44×90 mm omlimmad
- Topp/bottenram: 44×68 mm
- Stavar:: 18×32 mm
- Snedsträva: 13×68 mm
- Avstånd mellan stavarna: ca. 52 mm
- Monterad med: Rostfria dyckert/slagskruvar
Linea-serien är ett klassiskt fasadstaket som presenterar ditt hem och din uppfart på bästa sätt. Det öppna uttrycket verkar välkomnande och elegant tillsamans med omgivningarna och passar bra till både ett nybyggt hus och de lite äldre. Kombinera staketet med grindar för en skräddarsydd och funktionell staketlösning som passar dina behov.
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 100
- Höjd (cm): 80
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 176981-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 80 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 100 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393753274 |
