Enkelgrind PLUS Plank med Beslag PEFC 100 x 163 cm Svart
Nyhet

Plank med Beslag PEFC 100 x 163 cm Svart

Beskrivning
Plank grinden har en enkel och stilren design med ett naturligt uttryck, som aldrig blir omodernt och passar de flesta hus. Det är en tät grind, som skärmar av mot både vind och insyn. Grinden består av brädor i spontsystem och har en fin effekt med synliga spår.
En snygg och praktisk enkelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, samtidigt som den avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur.
Artikelnummer består av: Enkelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2404-15).
- Grindram: 40×90 mm omlimmad
- Snedsträva: 12×90 mm
- Vändbar
- Grinden levereras monterad
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: 100% PEFC
- Material: Trä
- Yta: Tryckimpregnerad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 100
- Höjd (cm): 163
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 277641-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 163 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Tryckimpregnerat och grundmålat |
| Bredd | 100 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393753298 |
