Enkelgrind PLUS Rustik med Beslag Svart 100 x 180 cm
Nyhet

Rustik med Beslag Svart 100 x 180 cm

Beskrivning
Rustik är en traditionell plankgrind med ett tidlöst uttryck, som passar de flesta hus. Grinden består av vertikala brädor med rustika detaljer, och de smala mellanrummen mellan brädorna ger ett nästan tätt uttryck, som skärmar av mot vind och insyn.
En snygg och praktisk enkelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, samtidigt som den avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur.
Artikelnummer består av: Enkelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2404-15).
- Grindram: 43×90 mm omlimmad
- Beklädnad: 12×120 mm
- Ribbor: 15×54 mm
- Snedsträva: 15×70 mm
- Monterad med: Rostfria dyckert/slagskruvar
- Kan inte anpassas i bredd
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC 100%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad 2 gånger
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 100
- Höjd (cm): 180
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 175481-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 180 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 100 cm |
| Storlek | 100 x 180 cm |
| Materialtyp | Trä |
| Storlek | 100 x 180 cm |
| EAN-nr | 5703393753212 |
