Enkelgrind PLUS Tokyo med Beslag 150 x 90 cm Svart
Nyhet

Tokyo med Beslag 150 x 90 cm Svart

Beskrivning
Tokyo grinden är inspirerad av japansk estetik, där lugn och rena linjer står i centrum. De smala, horisontella ribborna ger avskildhet utan att stänga ute omgivningen och skapar ett elegant samspel mellan ljus och skugga.
En elegant och praktisk enkelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, samtidigt som den avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur.
Artikelnummer består av: Enkelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2404-15).
- Grindram: 42×90 mm omlimmad
- Ribbor: 15×44 mm
- Snedsträva: 28×90 mm
- Avstånd mellan ribborna: 21 mm
- Monterad med: Rostfria slagskruvar (spikad bakifrån)
Specifikationer:
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 150
- Höjd (cm): 90
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 174231-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 90 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 150 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393753007 |
