Enkelgrind PLUS Vinesse 100 x 98 cm med Beslag Svart
Nyhet

Vinesse 100 x 98 cm med Beslag Svart

Beskrivning
Vinesse grindens enkla, men diskret dekorerade design gör den till ett vackert och mångsidigt val – oavsett stil på hus och trädgård. Här får du en funktionell grind med ett lätt och öppet uttryck, som ger fri sikt mot omgivningen.
En elegant och praktisk enkelgrind, som gör det enkelt att ta sig in och ut, samtidigt som den avgränsar uteplatsen och gör den trygg och säker för barn och husdjur.
Artikelnummer består av: Enkelgrind och grindbeslag inkl. bultar/skruvar (art.nr. 2404-15).
- Grindram: 44×90 mm omlimmad
- Stavar 16×68 mm
- Spaljékryss: 16×32 mm
- Avstånd mellan stavarna: ca. 40 mm
- Snedsträva: 12×68 mm
- Monterad med: Rostfria dyckert/slagskruvar
Specifikationer
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Fungicidbehandlad och grundmålad
- Djup (cm): 4,4
- Bredd (cm): 100
- Höjd (cm): 98
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 134101-15 |
| Färg | Svart |
| Djup | 4,4 cm |
| Höjd | 98 cm |
| Material | Trä |
| Yta | Fungicidbehandlad och grundmålat |
| Bredd | 100 cm |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393752734 |
