Skärmgrind PLUS Atrium 100x180 cm Tryckimpregnerad
1 165 kr
TillbehörGrindbeslag PLUS Varmgalvaniserad Enkel
762 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Skärmgrind Atrium 100x180 cm Natur är en dörr som används tillsammans med Rondo skärmar för att få en dörröppning ut till övriga trädgården.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Skärmgrind Atrium 100x180 cm Natur är en dörr som används tillsammans med Rondo skärmar för att få en dörröppning ut till övriga trädgården.
Egenskaper:
- Tillverkad i tryckimpregnerat grundmålat furu/gran
- Dimension ram: 44x90/44x68 mm
- Levereras färdigmonterad med rostfri skruv och spik
- Grinden är förstärkt med extra reglar
Monteras med beslag och stolpe, OBS! ingår ej.
Välj stolpe efter hur du ska montera grinden. För stabil montage i mark bör stolpen grävas ner 100-110 cm i marken och du bör då välja en stolpe som är 100-110 cm högre än grinden.
- Tillverkad i tryckimpregnerat grundmålat furu/gran
- Dimension ram: 44x90/44x68 mm
- Levereras färdigmonterad med rostfri skruv och spik
- Grinden är förstärkt med extra reglar
Monteras med beslag och stolpe, OBS! ingår ej.
Välj stolpe efter hur du ska montera grinden. För stabil montage i mark bör stolpen grävas ner 100-110 cm i marken och du bör då välja en stolpe som är 100-110 cm högre än grinden.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 15418-1 |
| Produkttyp | Grind |
| Material | Furu |
| Serie | Atrium |
| Färg | Trä |
| Bredd | 100 cm |
| Höjd | 180 cm |
| Djup | 4,4 cm |
| EAN-nr | 5703393717542 |
