Stolpe PLUS Omlimmad 4,5 x 9 x 179 cm
Nyhet
483 kr
Se priset!

Omlimmad 4,5 x 9 x 179 cm
483 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Omlimmad stolpe i trä med fasade kanter och rak ände, 4,5 x 9 x 179 cm, svart (RAL 9005). Tillverkad av tryckimpregnerad svensk furu NTR klass A och grundmålad för lång livslängd.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Omlimmad stolpe i trä med fasade kanter och rak ände, 4,5 x 9 x 179 cm, svart (RAL 9005). Tillverkad av tryckimpregnerad svensk furu NTR klass A och grundmålad för lång livslängd.
Limmad balk med fasade kanter och rakt avkapade ändar är det perfekta valet, när du bygger pergola eller andra projekt med balkar.
Tillverkad av svensk furu, tryckimpregnerad NTR-märkt klass A. Det betyder, att stolpen är effektivt skyddad mot röta, tål nedgrävning och har lång livslängd.
Stolpen är limmad (laminerad) av två trästycken – fördelarna är:
- God formstabilitet
- Högre hållfasthet
- Mindre sprickbildning
Specifikationer:
- Längd (cm): 179
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Tryckimpregnerad NTR Kl. A och grundmålad
- Bredd (cm): 4,5
- Höjd (cm): 9
- CE-märkning: Nej
Tillverkad av svensk furu, tryckimpregnerad NTR-märkt klass A. Det betyder, att stolpen är effektivt skyddad mot röta, tål nedgrävning och har lång livslängd.
Stolpen är limmad (laminerad) av två trästycken – fördelarna är:
- God formstabilitet
- Högre hållfasthet
- Mindre sprickbildning
Specifikationer:
- Längd (cm): 179
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Tryckimpregnerad NTR Kl. A och grundmålad
- Bredd (cm): 4,5
- Höjd (cm): 9
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 17955-15 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 9 cm |
| Längd | 179 cm |
| Material | Trä |
| Bredd | 4,5 cm |
| Yta | Tryckimpregnerat NTR Kl. A och grundmålat |
| Materialtyp | Trä |
| EAN-nr | 5703393179555 |
