Marksten S:t Eriks Rustik Grafit Mix Helpall
Pris/pall 4 285:-
367 kr/m²
Rustik Grafit Mix Helpall
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rustik är en marksten som för tankarna till gamla gator och torg. Stenen är trumlad för att få sin speciella karaktär med lätt slitna kanter. Rustik marksten kan gärna kombineras med våra släta plattor för en varierad beläggning.
Varumärke
S:t EriksBeskrivning
Rustik är en marksten som för tankarna till gamla gator och torg. Stenen är trumlad för att få sin speciella karaktär med lätt slitna kanter. Rustik marksten kan gärna kombineras med våra släta plattor för en varierad beläggning.
En trädgård av naturens egna ingredienser
Egenskaper
| Varumärke | S:t Eriks |
| Art.Nr. | 9531-050514 |
| Färg | Karminröd |
| Utförande | Rustik 200x133 mm |
| Höjd | 50 mm |
| Nyans | Grå |
| Material | Betong |
| Serie | Rustik |
| Typ | Betongsten |
| Användningsområde | Gång- Cykel- och Biltrafik |
| Längd | 200 mm |
| Antal | 37 m2/pall |
| Antal | 37 st/m2 |
| Antal | 432 st/pall |
| Tjocklek | 50 mm |
| Vikt | 115 kg/m2 |
| Vikt | 1343 kg/pall |
| Vikt | 3,1 kg/st |
| Bredd | 133 mm |
| EAN-nr | 7340025629743 |
