Marksten S:t Eriks Rustik Struktur Grafit Helpall
Pris/pall 4 285:-
367 kr/m²
Rustik Struktur Grafit Helpall
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Specialtransport
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rustik struktur är en nyansrik marksten som får sin prägel av sin strukturerade ovanyta och den melerade färgen. Markstenen är 50 mm tjock och lämpar sig för ytor som inte belastas av tyngre trafik. Vi rekommenderar den speciellt för trädgårds- och villamiljöer. Rustik struktur marksten har distanser i sidorna som garanterar en jämn fog.
Varumärke
S:t EriksBeskrivning
Rustik struktur är en nyansrik marksten som får sin prägel av sin strukturerade ovanyta och den melerade färgen. Markstenen är 50 mm tjock och lämpar sig för ytor som inte belastas av tyngre trafik. Vi rekommenderar den speciellt för trädgårds- och villamiljöer. Rustik struktur marksten har distanser i sidorna som garanterar en jämn fog.
En trädgård av naturens egna ingredienser
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | S:t Eriks |
| Art.Nr. | 9532-050514 |
| Nyans | Grafit |
| Längd | 200 mm |
| Material | Betong |
| Antal (m2/pall) | 11,67 m²/pall |
| Antal | 37 st/m2 |
| Antal (st/pall) | 432 st/pall |
| Tjocklek | 50 mm |
| Produkttyp | Betongsten |
| Användningsområde | Gång- Cykel- och Biltrafik |
| Vikt | 3,1 kg/st |
| Bredd | 133 mm |
| Vikt | 115 kg/m² |
| Vikt | 1345,5 kg/pall |



