Mursten Benders Megawall Garden/Projekt Specialstenar
fr.269 kr
Välj variant

Megawall Garden/Projekt Specialstenar
269 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ett komplett jordarmerat stödmursystem. Tack vare systemets alla delar följer du lätt naturens former eller skapar helt egna. Blocken levereras med en vacker naturstensliknande yta. Stenarna säljs styckvis.
Varumärke
BendersBeskrivning
Ett komplett jordarmerat stödmursystem. Tack vare systemets alla delar följer du lätt naturens former eller skapar helt egna. Blocken levereras med en vacker naturstensliknande yta. Stenarna säljs styckvis.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 2561107BB |
| Nyans | Grå |
| Serie | Megawall |
| Antal | 2,87 m2/pall |
| Antal | 16,7 st/m2 |
| Vikt | 404 kg/m2 |
| Färg | Grafit, Grå |
| Utförande | Hörnsten, Slutsten |
| Mått | 200 x 200 x 150, 400 x 200 x 150 mm |
| Antal | 30, 48 st/pall |
| Vikt | 430, 1273 kg/pall |
| Vikt | 26, 13,5 kg/st |

