Mursten Benders Megawall Garden/ProjektGarden/Projekt Grundsten Grafit
117 kr
Vald variant
Färg:
Grafit
Utförande:
Grundsten

Megawall Garden/Projekt
Garden/Projekt Grundsten Grafit
117 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ett komplett jordarmerat stödmursystem. Tack vare systemets alla delar följer du lätt naturens former eller skapar helt egna. Blocken levereras med en vacker naturstensliknande yta. Megawall finns i två utföranden, Garden för lodräta murar och Projekt med 4° lutning.
Varumärke
BendersBeskrivning
Ett komplett jordarmerat stödmursystem. Tack vare systemets alla delar följer du lätt naturens former eller skapar helt egna. Blocken levereras med en vacker naturstensliknande yta. Megawall finns i två utföranden, Garden för lodräta murar och Projekt med 4° lutning.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 2561401B |
| Utförande | Grundsten |
| Vikt | 24 kg/st |
| Färg | Grafit |
| Vikt | 401 kg/m2 |
| Vikt | 1177 kg/pall |
| Nyans | Grå |
| Mått | 400 x 200 x 150 mm |
| Serie | Megawall |
| Antal | 2,87 m²/pall |
| Antal | 16,7 st/m2 |
| Antal | 48 st/pall |


