Platta S:t Eriks KlassikplattanAntracit, 250x500x50 mm
Pris/st 45:-
375 kr/m²Vald variant
Längd:
500 mm
Bredd:
250 mm
Färg:
Antracit
Antal:
88 st/pall

Klassikplattan
Antracit, 250x500x50 mm
0 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Traditionell betongplatta för moderna miljöer. Klassik är en slät betongplatta med oändliga möjligheter och flera användningsområden. Resultatet blir en stilren och slät markbeläggning som är mycket funktionell och vacker i sin enkelhet. Kombinera Klassik med andra plattor och markstenar för ett spännande och personligt mönster.
Varumärke
S:t EriksBeskrivning
Traditionell betongplatta för moderna miljöer. Klassik är en slät betongplatta med oändliga möjligheter och flera användningsområden. Resultatet blir en stilren och slät markbeläggning som är mycket funktionell och vacker i sin enkelhet. Kombinera Klassik med andra plattor och markstenar för ett spännande och personligt mönster.
Systemet är komplett med många olika tjocklekar och format som täcker in många trafikklasser. Det finns en Klassik för varje ändamål och hållfasthetskrav.
En trädgård av naturens egna ingredienser
Tänk dig en kvällspromenad runt kvarteret där du bor. Vad får din blick att dras till en viss trädgård? Vad är det som gör att du tycker en entré ser inbjudande ut?
En skillnad kan vara en vacker markstensyta eller kanske en låg mur runt en rabatt. Färg, form och struktur skapar sammanhållning i trädgården. Kombinera markbeläggningen med t ex dekorsten, växter och andra naturmaterial som harmonierar med den övriga omgivningen, och du har kommit en bra bit på väg. I S:t Eriks sortiment finns byggstenar för alla drömmar och plånböcker.
Sten och betong kräver minimalt med underhåll. När sommaren är som allra vackrast påminner dig en gräsmatta ständigt om att den måste trimmas, toppdressas och klippas. En stenlagd trädgårdsgång behöver du däremot bara titta till och rensa några gånger per år, om du varit noggrann med underarbetet.
Tänk på…
...att bildernas färgåtergivning kan avvika från verklig produkt beroende på bildskärmens inställningar.
En trädgård av naturens egna ingredienser
Tänk dig en kvällspromenad runt kvarteret där du bor. Vad får din blick att dras till en viss trädgård? Vad är det som gör att du tycker en entré ser inbjudande ut?
En skillnad kan vara en vacker markstensyta eller kanske en låg mur runt en rabatt. Färg, form och struktur skapar sammanhållning i trädgården. Kombinera markbeläggningen med t ex dekorsten, växter och andra naturmaterial som harmonierar med den övriga omgivningen, och du har kommit en bra bit på väg. I S:t Eriks sortiment finns byggstenar för alla drömmar och plånböcker.
Sten och betong kräver minimalt med underhåll. När sommaren är som allra vackrast påminner dig en gräsmatta ständigt om att den måste trimmas, toppdressas och klippas. En stenlagd trädgårdsgång behöver du däremot bara titta till och rensa några gånger per år, om du varit noggrann med underarbetet.
Tänk på…
...att bildernas färgåtergivning kan avvika från verklig produkt beroende på bildskärmens inställningar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | S:t Eriks |
| Art.Nr. | 9612-050507 |
| Färg | Antracit |
| Höjd | 50 mm |
| Antal | 8 st/m2 |
| Längd | 500 mm |
| Antal | 88 st/pall |
| Vikt | 115 kg/m² |
| Antal | 11 m²/pall |
| Användningsområde | Gångtrafik |
| Bredd | 250 mm |
| Trafikklass | G |
| Utförande | Klassikplattan 500x250 mm |
| Vikt | 14,38 kg |
| Typ | Betongplatta |
| Material | Betong |
| Serie | Klassikplattan |
| EAN-nr | 7340025620030 |





