Plattor Benders Släta Grå
fr.266 kr/m²
Välj variant

Släta Grå
266 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Släta plattor är modernt, snyggt och lättskött. Enkelheten hjälper till att lyfta fram andra material, omgivningar och grönska. Mycket lämplig för maskinläggning, även med förskjutning. Benders släta plattor passar bra på terrasser och gångar, gärna ihop med andra stenar i sortimentet.
Varumärke
BendersBeskrivning
Släta plattor är modernt, snyggt och lättskött. Enkelheten hjälper till att lyfta fram andra material, omgivningar och grönska. Mycket lämplig för maskinläggning, även med förskjutning. Benders släta plattor passar bra på terrasser och gångar, gärna ihop med andra stenar i sortimentet.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Benders |
| Art.Nr. | 2119507BB |
| Nyans | Grå |
| Serie | Släta plattor |
| Typ | Betongplatta |
| Utförande | Halvplatta, Helplatta, Kvartsplatta |
| Mått | 175 x 175 x 60, 350 x 175 x 50, 350 x 175 x 60, 350 x 175 x 80, 350 x 350 x 50, 350 x 350 x 60, 350 x 350 x 80, 400 x 200 x 50, 420 x 420 x 60, 500 x 250 x 50, 500 x 500 x 50, 700 x 350 x 80, 700 x 700 x 80 mm |
| Användningsområde | Gång- Cykel- och Biltrafik, Gång- och Cykeltrafik |
| Antal | 9, 10, 6,5, 9,6, 10,5, 6,56, 6,75, 8,44, 8,47, 9,38 m2/pall |
| Antal | 12,5, 16, 2, 32, 4, 5,67, 8 st/m2 |
| Antal | 13, 27, 40, 48, 54, 72, 80, 84, 105, 120, 135, 150, 270 st/pall |
| Vikt | 112, 119, 134, 180 kg/m2 |
| Vikt | 1075, 1158, 1159, 1165, 1195, 1201, 1206, 1217, 1235, 1240 kg/pall |
| Vikt | 7, 14, 4,2, 45, 8,4, 90, 9,5, 14,9, 16,8, 22,5, 23,6, 29,8, 11,25 kg/st |

