Häststängsel Hortus80 m
Rek. pris 25 799 kr
21 670 kr
19 919 krSänkt pris!Spara 1 751 kr
Vald variant
Vikt:
1010 kg

Häststängsel Hortus
80 m
19 919 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Häststängsel Hortus är ett fint och klassiskt stängsel till hästhagen. Ett kvalitetsstängsel gjort av tryckimpregnerat trä. Det ger trygghet i vardagen att ha ett bra och stabilt stängsel till sina hästar. Hästar är snabba, starka och stora djur, som har en natur som gör att de kan skada sig själva när de befinner sig bakom stängsel. Stängslet är därför designat för att innehålla minsta möjliga antal skarpa kanter och hörn.
Varumärke
HortusBeskrivning
Häststängsel Hortus är ett fint och klassiskt stängsel till hästhagen. Ett kvalitetsstängsel gjort av tryckimpregnerat trä. Det ger trygghet i vardagen att ha ett bra och stabilt stängsel till sina hästar. Hästar är snabba, starka och stora djur, som har en natur som gör att de kan skada sig själva när de befinner sig bakom stängsel. Stängslet är därför designat för att innehålla minsta möjliga antal skarpa kanter och hörn.
80 meter innehåller: 24 st mellanstolpar Ø12 x 200 cm, 4 st slut- eller mellanstolpar och 4 st hörn- eller mellanstolpar. Samt 64 st bommar Ø7 x 250 cm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 101-366 |
| Färg | Natur |
| Material | Trä |
| Typ | Häststängsel |
| Vikt | 1010 kg |
| Bredd | 8000 cm |
| Bredd | 80 m |
| Höjd | 200 cm |
| Längd | 250 cm |
| Tjocklek | 12 cm |
| EAN-nr | 5705858063744 |
