Jordankare Hortus Eco Plast
fr.59 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Eco Plast
59 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Miljövänliga jordankare från Hortus som är tillverkade av återvunnen plast som är förstärkt med glasfiber för att öka materialets slagtålighet. Designad för maximal hållbarhet som ger utmärkt stöd till fyrkantiga trästolpar. Används till förankring av stängselstolpar, trädgårdspaviljonger, rutschkanor och gungstativ, där man inte vill gjuta i betong. Används inte till bärande konstruktioner. Jordankare håller stolpen över marken och skyddar mot skadedjur, svamp, vatten, snö och is. Är 40 % starkare än ett varmgalvaniserat jordankare.
Varumärke
HortusBeskrivning
Miljövänliga jordankare från Hortus som är tillverkade av återvunnen plast som är förstärkt med glasfiber för att öka materialets slagtålighet. Designad för maximal hållbarhet som ger utmärkt stöd till fyrkantiga trästolpar. Används till förankring av stängselstolpar, trädgårdspaviljonger, rutschkanor och gungstativ, där man inte vill gjuta i betong. Används inte till bärande konstruktioner. Jordankare håller stolpen över marken och skyddar mot skadedjur, svamp, vatten, snö och is. Är 40 % starkare än ett varmgalvaniserat jordankare.
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 803-247H |
| Färg | Svart |
| Material | Plast |
| Typ | Stolpfundament |
| Storlek | 101 x 101 mm, L: 745 mm, 46 x 46 mm, L: 550 mm, 51 x 51 mm, L: 550 mm, 71 x 71 mm, L: 750 mm, 76 x 76 mm, L: 750 mm, 91 x 91 mm, L: 750 mm, 98 x 98 mm, L: 750 mm |
| Dimension | 101x101, 46x46, 51x51, 71x71, 76x76, 91x91, 98x98 mm |
| Höjd | 55, 75, 7,45 cm |
| Längd | 4,6, 5,1, 7,1, 7,6, 9,1, 9,8, 10,1 cm |
| Längd | 550, 745, 750 mm |
| Vikt | 0,35, 0,36, 0,97, 1,04, 1,11, 1,14, 1,35 kg |
| Bredd | 4,6, 5,1, 7,1, 7,6, 9,1, 9,8, 10,1 cm |
