Nät Hortus Maska 5 mHöjd: 1500 mm
499 kr
449 krSpara 10 %Kampanj
Vald variant
Höjd:
1500 mm

Maska 5 m
Höjd: 1500 mm
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Svetsat nät från Hortus. Tillverkat av varmförzinkad tråd och belagd med minst 220 gram zink per m2 - vilket ger en särskilt lång livstid. Perfekt till voljärbyggen både inom- och utomhus.
Varumärke
HortusBeskrivning
Svetsat nät från Hortus. Tillverkat av varmförzinkad tråd och belagd med minst 220 gram zink per m2 - vilket ger en särskilt lång livstid. Perfekt till voljärbyggen både inom- och utomhus.
Användning
Voljärbyggen samt till att bygga inhägnader till små djur. Används också till avskärmning av unga träd och plantor. Dessutom är voljärnätet lämpligt till säkring av ventilationsöppningar. Maskstorleken väljs baserat på djurets storlek - ju mindre djur desto mindre maskstorlek. Rör det sig om gnagare kan voljärnät med extra kraftig tråd med fördel användas.
Montering
Voljärbygge: nätet monteras på t.ex. en trästomme med varmförzinkade märlor t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på en stålstomme med varmförzinkad, mjuk järntråd med minst Ø1,10 mm tjocklek.
Voljärbyggen samt till att bygga inhägnader till små djur. Används också till avskärmning av unga träd och plantor. Dessutom är voljärnätet lämpligt till säkring av ventilationsöppningar. Maskstorleken väljs baserat på djurets storlek - ju mindre djur desto mindre maskstorlek. Rör det sig om gnagare kan voljärnät med extra kraftig tråd med fördel användas.
Montering
Voljärbygge: nätet monteras på t.ex. en trästomme med varmförzinkade märlor t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på en stålstomme med varmförzinkad, mjuk järntråd med minst Ø1,10 mm tjocklek.
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 106-859 |
| Höjd | 1500 mm |
| Storlek | 1.5 x 5 m |
| Vikt | 4,6 kg |
| Höjd | 150 cm |
| Färg | Grå |
| Längd | 5 m |
| Material | Järn |
| Maskstorlek | 19x19 mm |
| Produkttyp | Nät |
| Bredd | 5000 cm |
| Modell | Maska 19 x 19 mm |
| Längd | 0,06 cm |
| EAN-nr | 5705858024011 |


