Nät Hortus Maska 600 mm12,5 m, 2,5 mm
2 889 kr
2 343 krSpara 19 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
0.6 x 12.5 m
Maskstorlek:
2,5 mm

Maska 600 mm
12,5 m, 2,5 mm
2 343 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vävt nät med små, kvadratiska maskor tillverkade av varmförzinkad tråd. Det finmaskade nätet är perfekt till att sila grus, sand eller andra finkorniga material.
Varumärke
HortusBeskrivning
Vävt nät med små, kvadratiska maskor tillverkade av varmförzinkad tråd. Det finmaskade nätet är perfekt till att sila grus, sand eller andra finkorniga material.
Det är också populärt till att tillverka skåp med nätluckor, som används till t.ex. förvaring av grönsaker eller lufttorkning av kött. Detta nät kan även användas på ställen där det är behov för extra finmaskigt nät - det kan t.ex. vara som säkring mot skadedjur eller liknande.
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 106-806 |
| Höjd | 600 mm |
| Längd | 12,5 m |
| Maskstorlek | 2,5 mm |
| Storlek | 0.6 x 12.5 m |
| Vikt | 7,15 kg |
| Bredd | 250 cm |
| Modell | Maska 2,5 mm |
| Höjd | 60 cm |
| Färg | Grå |
| Material | Järn |
| Produkttyp | Nät |
| EAN-nr | 5705858006956 |


