Sidoprofil Kirkedal K400
Nyhet
fr.135 kr
Välj variant

K400
135 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sidoprofil som används tillsammans med Kirkedal K250 Galvade staketstolpar, Kirkedal 250 sidoskena och Kirkedal K1, K2 eller K3 staketprofiler.
Varumärke
KirkedalBeskrivning
Sidoprofil som används tillsammans med Kirkedal K250 Galvade staketstolpar, Kirkedal 250 sidoskena och Kirkedal K1, K2 eller K3 staketprofiler.
Sidoprofil som används tillsammans med Kirkedal K250 Galvade staketstolpar, Kirkedal 250 sidoskena och Kirkedal K1, K2 eller K3 staketprofiler.MonteringGrav ner och gjut stolpar i rätt höjd. Se till att stolpen inte lutar. Bottenskenan läggs mellan två stolpar, i stolpens spår. Därefter kan staketprofilerna placeras mellan stolparna, på bottenskenan (kom ihåg monteringsfogen/limmet på alla staketprofilerna). När önskad höjd är nådd läggs toppskenan på den översta brädan som en vacker avslutning på sektionen. Kontrollera att sektionen inte lutar.
Egenskaper
| Varumärke | Kirkedal |
| Höjd | 990, 1410, 1830 mm |
| Antal | 1 st/frp |
| Färg | Grå |
| Tjocklek | 20 mm |
| Typ | Sidoprofil |
| Bredd | 30 mm |
| Längd | 990, 1410, 1830 mm |
