Skensats Kirkedal K400 Topp och Bottenskena Galvaniserat
Nyhet
247 kr/frp

K400 Topp och Bottenskena Galvaniserat
247 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Topp och bottenskena som används tillsammans med Kirkedal K250 Galvade staketstolpar och Kirkedal K1, K2 eller K3 staketprofiler.
Varumärke
KirkedalBeskrivning
Topp och bottenskena som används tillsammans med Kirkedal K250 Galvade staketstolpar och Kirkedal K1, K2 eller K3 staketprofiler.
Montering
Grav ner och gjut stolpar i rätt höjd. Se till att stolpen inte lutar. Bottenskenan läggs mellan två stolpar, i stolpens spår. Därefter kan staketprofilerna placeras mellan stolparna, på bottenskenan (kom ihåg monteringsfogen/limmet på alla staketprofilerna). När önskad höjd är nådd läggs toppskenan på den översta brädan som en vacker avslutning på sektionen. Kontrollera att sektionen inte lutar.
Grav ner och gjut stolpar i rätt höjd. Se till att stolpen inte lutar. Bottenskenan läggs mellan två stolpar, i stolpens spår. Därefter kan staketprofilerna placeras mellan stolparna, på bottenskenan (kom ihåg monteringsfogen/limmet på alla staketprofilerna). När önskad höjd är nådd läggs toppskenan på den översta brädan som en vacker avslutning på sektionen. Kontrollera att sektionen inte lutar.
Egenskaper
| Varumärke | Kirkedal |
| Art.Nr. | 2399088 |
| Färg | Grå |
| Längd | 1805 mm |
| Antal | 1 st/frp |
| Tjocklek | 30 mm |
| Typ | Skena |
| Bredd | 35 mm |
| EAN-nr | 5714581990883 |




