Skensats Kirkedal Topp och Bottenskena K150 Light Black
Nyhet
350 kr/frp
269 kr/frpSpara 23 %Kampanj
StaketstolpeStaketstolpe Kirkedal K150 Light Stolpe Black
699 krStaketStaketprofil Kirkedal K1 Light Black
148 kr
Topp och Bottenskena K150 Light Black
269 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Topp och bottenskena som används tillsammans med Kirkedal K150 Design Light Aluminiumstolpar och Kirkedal K1 K150 Design Light staketprofil.
Varumärke
KirkedalBeskrivning
Topp och bottenskena som används tillsammans med Kirkedal K150 Design Light Aluminiumstolpar och Kirkedal K1 K150 Design Light staketprofil.
Montering
Se till att stolpen inte lutar. Förborra med en 5 mm borr, och sätt därefter fast skenan med en skruv. Bottenskenan läggs mellan två stolpar och vilar på vinkelbeslagen. För en fin avslutning kan vinkelbeslagen gömmas i existerande skenor i stolpen.
Därefter kan profilerna placeras mellan stolparna (kom ihåg monteringsfogen/limmet på alla staketprofilerna). När önskad höjd är nådd läggs toppskenan på den översta brädan som en vacker avslutning på sektionen. Kontrollera att sektionen inte lutar.
Egenskaper
| Varumärke | Kirkedal |
| Art.Nr. | 2273516 |
| Antal | 1 st/frp |
| Färg | Svart |
| Längd | 1500 mm |
| Tjocklek | 60 mm |
| Typ | Skena |
| Bredd | 17 mm |
| EAN-nr | 5714581735163 |


