Topp & Bottenskena Kirkedal Staket Alu DesignUtförande: Aluminium, Längd: 1800 mm, Bredd: 40 mm
557 kr/frp
441 kr/frpSpara 21 %Kampanj
Vald variant
Utförande:
Aluminium

Staket Alu Design
Utförande: Aluminium, Längd: 1800 mm, Bredd: 40 mm
441 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Topp-/bottenskena set från Kirkedal. Det används ett set med topp-/bottenskena per sektion. Varje set innehåller L-beslag, som sätts fast i önskad höjd i spåret på varje stolpe.
Varumärke
KirkedalBeskrivning
Topp-/bottenskena set från Kirkedal. Det används ett set med topp-/bottenskena per sektion. Varje set innehåller L-beslag, som sätts fast i önskad höjd i spåret på varje stolpe.
Används tillsammans med K100 Aluminiumstolpar. Se till att stolpen inte lutar. Förborra med en 5 mm borr, och sätt därefter fast den med en skruv. Bottenskenan läggs mellan två stolpar och vilar på vinkelbeslagen. För en fin avslutning kan vinkelbeslagen gömmas i existerande skenor i stolpen. Därefter kan profilerna placeras mellan stolparna (kom ihåg monteringsfogen på alla staketprofilerna). När önskar höjd är nådd läggs toppskenan på den översta brädan som en vacker avslutning på sektionen - kom ihåg monteringsfogen och kontrollera att sektionen inte lutar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kirkedal |
| Art.Nr. | 1869000 |
| Utförande | Aluminium |
| Längd | 1800 mm |
| Antal | 2 st/frp |
| Tjocklek | 80 mm |
| Bredd | 40 mm |
| Typ | Topp-/Bottenskena |
| EAN-nr | 5714581690004 |

