Villastängsel HORTUS Ursus Grön
fr.429 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Ursus Grön
429 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Villastängsel med bågformad topptråd, tillverkat av plastbelagd, varmgalvaniserad tråd. De dubbla vågrätta trådarna är tvinnade runt de lodrätta trådarna. Avståndet mellan de lodrätta trådarna är 8 cm, och mellan de vågrätta 15 cm. Villastängslet kan användas till att hägna in trädgårdar, sommarstugor och liknande. Kan dessutom användas till att skärma av träd. Om du vill ha större säkerhet mot t.ex. klättring på stängslet, kan stängsel med maskstorlek 5 x 10 cm eller 5 x 5 cm användas.
Varumärke
HortusBeskrivning
Villastängsel med bågformad topptråd, tillverkat av plastbelagd, varmgalvaniserad tråd. De dubbla vågrätta trådarna är tvinnade runt de lodrätta trådarna. Avståndet mellan de lodrätta trådarna är 8 cm, och mellan de vågrätta 15 cm. Villastängslet kan användas till att hägna in trädgårdar, sommarstugor och liknande. Kan dessutom användas till att skärma av träd. Om du vill ha större säkerhet mot t.ex. klättring på stängslet, kan stängsel med maskstorlek 5 x 10 cm eller 5 x 5 cm användas.
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Färg | Grön |
| Längd | 10 m |
| Material | Tråd |
| Produkttyp | Stängsel |
| Höjd | 40, 65 cm |
| Storlek | 40 cm x 10 m |
| Vikt | 3,55 kg |
| Bredd | 1000 cm |
